Špuntovy stránky o všem

Všechny Vás tady vítám, doufám že se Vám tu bude líbit.

Dorty

Mléčná hmota na potahovaní - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "8510":
Dišputát
Noa dyž dáž těžší krém, tak se dort propadne podlahousmiley
spunt
Tak už jsem přidala jak udělat dort s obrázkem z krému. Doufám že se pochlubíš jak se Ti to povedlo.
spunt
Hanino,to můžeš jedině zkusit na trošku krému postavit nějakou ozdobičku. Obecně to na tvarohové krémy nejde, protože ten tvaroh pouští vodu, která rozpouští tu hmotu. Kasický krém máslový je našlehané máslo s cukrem nastavené pudinkovou hmotou nebo mlékem svařeným se škrobem a moukou, a to spíš to máslo ještě trošku zahustí...
Hanina
A myslíš, že kdybych namíchala tvaroh kostku s máslem a cukrem, že by na to ta mléčná hmota nešla? O co to je řidčí než jiný krém?
Hanina
Spuntíku, tak mě prosím Tě napiš, jak jsi dělala toho lvíčka. Moc děkuju
spunt
Bohužel když dáš lehčí krém s tvarohem, tak se Ti marcipánová hmota rozblemcá . To pak můžeš leda zkusit udělat dort bez mléčné hmoty, např jako jsem dělala toho lvíčka. pokud budeš mít zájem, napíšu tu jak se to dělá.

Tu hmotu si zkus, ozdoby z toho můžeš položit na jakýkoliv moučník, nebo volně, nebo jen zkusit, ochutnat, a dát do mikroteňáku, pořádně zavázat a dát do ledničky a použít až budeš potřebovat.
Hanina
No Spuntíku, moc děkuju, seš moje zlatíčko. Nejlepší bude, když si tu hmotu teď po neděli zkusím a pak už budu vědět, do čeho jdu. Jen bych chtěla nějaký lehčí krém, ale na to to asi nepůjde. Možná tam dám tvaroh v kostce s cukrem, to by mohlo jít ne?
spunticek
ale ta ukázka je s tzv gum pastou, takže se to tam krásně natahuje a přilne, s tou mléčnou hmotou je to trošičku těžší, ale to zvládneš.
____________________________
Jana
spunt
Ukázka potahování je zde http://atecousa.net//learn/satin-ice-tutorial-iii-marblizing.html
Sušené mléko je nejlepší polotučné, najdeš ho v každé větší sámošce. Stojí okolo 65 Kč 400g.Momentálně je sehnatelné v Delvitě za 20 Kč smiley . Korpus můžeš udělat třený , nebo piškotový (na ten je tu recept). Krém je tu také, v receptech dorty, ten se dá použít.

Na to potahování dortu si rozválíš placku na moučkovém cukru, kterou položíš na dort (celý popatlaný tím krémem)a postupně uhladíš i po stranách. Řidčí neee, to by se Ti trhalo.

Zkusím najít odkaz, kde bylo vidět, jak cukrář dort potahuje smiley

1  
2  

 
Stránky jsem začala tvořit v srpnu 2007