Špuntovy stránky o všem

Všechny Vás tady vítám, doufám že se Vám tu bude líbit.

Windowcolor

Malujeme obrázky

Už máte koupenou konturu a nějaké barvičky a nevíte co dál?

Tak si přečtěte tento článek a určitě to zvládnete.

 

Dobré je mít na začátku vše potřebné po ruce. Takže si připravte obrys obrázku který chcete namalovat, folii na malování (stačí hladké eurodesky), konturu, barvičky, papírovou utěrku (nebo něco na utírání co nepouští chlupy), štětičku co se používá na čistění uší a hurá na věc.

 

Folii na kterou budeme malovat si dáme na připravený namalovaný či vytištěný obrázek. Vezmeme si do ruky lahvičku s konturou a namalujeme si obrázek. Lahvička by se neměla dotýkat folie, měla by se pohybovat těsně nad ní. Silou jakou mačkáme na lahvičku a rychlost posunu lahvičky ovlivňuje tloušťku kontury. Není dobré, dělat ji příliš tenkou, pak často přetékají barvy…. Takto předpřipravený obrázek nechám 2 hodiny zaschnout.

 
Pak vezmeme barvičky a vyplňujeme ohraničená místa na obrázku. Vrstva by neměla být příliš tenká, pak se obrázky při slupování trhají, deformují, prostě špatně přenášejí.

 
Pokud se barva dostane přes okraj kontury, setřeme ji štětičkou.

 
Lahvičky vždy před uzavřením otřeme.

 
Pokud chceme aby obrázek vymalovaly malé děti (vhodné od 3 let) je lepší udělat tlustou konturu. Pak se obrázek podaří i dítěti.

 
Obrázek necháme zaschnout nejlépe 48 hodin. Pak opatrně sloupáváme a nalepíme na okno či jiný hladký povrch (lednice, dveře…). Obrázek se nesmí přehnout, jinak se slepí a pak je bohužel na vyhození.Okna myjeme přes obrázky jako by tam nebyly.

 

Když chceme výzdobu obměnit, není problém obrázek z okna sloupnout a položit na eurodesky, které si můžete uložit do šanonu a skladovat je tam . Jen je dobré v létě když na obrázek svítí sluníčko jej nejdřív navlhčit, nebo když jsou okna moc studená, tak je nejdříve ohřát např fénem. Jinak hrozí polámání obrázku.

Žádné komentáře
 
Stránky jsem začala tvořit v srpnu 2007